Stogas

 – pastato dalis, kuri skirta apsaugoti Jūsų patalpas nuo kritulių ar kitokių išorinių poveikių. O jo paskirtis –  ne tik apsaugoti, bet ir atskirti Jus nuo aplinkos ir palaikyti mikroklimatą.

Ką mes žinome apie stogus? Stogai yra dviejų tipų: plokštieji ir šlaitiniai. Plokščiuosius stogus turi dauguma sovietmečiu statytų daugiabučių namų, o šlaitinius stogus turi nedideli namukai.

SUSISIEKTI

Čerpiniai stogai

Šiandien siūloma daug įvairių stogo dangų. Čerpės yra nepriekaištinga stogo danga. Jos yra ilgaamžės, dailiai atrodo ir yra kokybiškos. Čerpių stogas, kuris nuo gamtos negandų patikimai saugos kelias kartas.

Stogo čerpių  danga puikiai tinka stogo renovacijai ar naujo stogo dengimui. Dėl griovelių su jungiamąja sistema puikiai apsaugo objektus nuo oro sąlygų. Stogo čerpės pasižymi atsparumu ugniai, kenkėjams, atmosferos poveikiui ir UV nepralaidumu. Stogo danga taip pat atspari vandeniui. Puikus pasirinkimas klasikinių stogo dangų mėgėjams.

Nereikia baimintis, kad čerpių stogas  yra sunkus. Montuojant, bet kurį stogą, atsižvelgiama ne tik į pačios dangos svorį, kuris beje, čerpiniame stoge sudaro tik 13% visos skaičiuotinos apkrovos, bet ir į kitas daug didesnes apkrovas: vėją (17%), sniego svorį (60%).

Čerpiniai stogai

Skardiniai (Plieniniai) stogai

– tai stogo danga, kuri gali būti įvairi: čerpių imitacija, profiliuota skarda, valcinė skarda, dengta polimerine danga, cinkuota skarda.

SUSISIEKTI

Skardiniai stogai

Lakštų storis svyruoja nuo 0,4 iki 0,7 mm.  Plieninė arba skardinė stogo danga lengva (4-7 kg/m2), lengvai montuojama, nepralaidi vandeniui, turi plačią spalvų gamą, o dangos lakštai – padengti cinku ir polimeriniu sluoksniu, todėl yra idealiai tinkantys mūsų klimato juostai. Todėl drąsiai galima teigti, kad  tai puiki stogo danga už prieinamą kainą.

Skardinio (Plieninio) stogo dangos privalumai:

  • Lengva – neapkrauna kitų namo sienų ir pamatų, nedidelė stogo konstrukcijos kaina.

  • Paprastas montavimas – tvirtinama varžtais.

  • Igamžiškumas- atsparumas korozijai ir spalvos pokyčiams.

  • Estetinis vaizdas – didelė spalvų ir polimerinių dangų gausa.

Plieninė stogo danga – čerpių imitacija

Plieninė stogo danga – čerpių imitacija

Trapecinio (profiliuota) profilio plieninė danga

Trapecinio (profiliuota) profilio plieninė danga

Valcinė plieninė danga

Valcinė plieninė danga

Beasbestinio šiferio stogai

– tai stogo danga mėgstantiems gražų stogo reljefą. 

SUSISIEKTI

Beasbestinio šiferio stogai

Šie lakštai gaminami taip, kad juos iškarto galima montuoti, turi išgręžtas skyles ir nukirstus kampus. Ši stogo danga gali būti didelių matmenų todėl tai pagreitina stogo dengimą.

Banguoti šiferio lakštai – tradicinė ir laiko išmėginta nedegi šlaitinio stogo danga, pasižyminti dideliu atsparumu atmosferos poveikiui (sniegui, lietui, šalčiui, karščiui) bei įvairiems cheminiams junginiams.

Banguoti šiferio lakštai

Fibrocementinių lakštai – jų paviršius yra glotnus bei lygus. Lakštai yra pilnai paruošti naudojimui ir papildomai jų dažyti nebereikia. Spalvų gama – gana neplati, priklausomai nuo gamintojo, siūloma iki 8 atspalvių. Matuojant pagal svorį, fibrocementinis šiferis yra vidutinio sunkumo stogo danga, tad montuojant stogo konstrukcijas nesunaudojama daug medienos. Lakštų montavimas vadovaujantis instrukcija – gana nesudėtingas darbas.

Fibrocementinių lakštai